User Tools

Site Tools


ebroker

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
ebroker [2021-04-17 19:57:40]
jenda [DEGIRO]
ebroker [2021-06-23 14:32:29] (current)
jenda [LYNX/Interactive Brokers]
Line 196: Line 196:
 Registrace je pain, heslo pošlou plaintextovým mailem a než lze změnit, musí se tam poslat prachy, má to dvě rozhraní - web se strašlivým UX a desktopového klienta v Javě, [[https://​www.lynxbroker.cz/​vzdelavani/​jak-i-nadale-obchodovat-us-etf/​|také zakázali přímo obchodovat americká ETF]] a alternativy mají nejasně vyřešené vyplácení dividend. Navíc tam nejdou poslat USD přímo ze směnárny/​Fio USD účtu, ale jejich kurzy jsou naštěstí jen mírně nevýhodné,​ není to tak strašné jako Fio. (ale platí se myslím 200 Kč za směnu) Výběr peněz na účet lze dělat jednou měsíčně bez poplatku, každý další za 300 Kč. Registrace je pain, heslo pošlou plaintextovým mailem a než lze změnit, musí se tam poslat prachy, má to dvě rozhraní - web se strašlivým UX a desktopového klienta v Javě, [[https://​www.lynxbroker.cz/​vzdelavani/​jak-i-nadale-obchodovat-us-etf/​|také zakázali přímo obchodovat americká ETF]] a alternativy mají nejasně vyřešené vyplácení dividend. Navíc tam nejdou poslat USD přímo ze směnárny/​Fio USD účtu, ale jejich kurzy jsou naštěstí jen mírně nevýhodné,​ není to tak strašné jako Fio. (ale platí se myslím 200 Kč za směnu) Výběr peněz na účet lze dělat jednou měsíčně bez poplatku, každý další za 300 Kč.
  
-2018-11 jsem si to založil a koupil jsem SPY5. Pak jsem zkusil vybrat, prošlo to. Pak jsem dokoupil IE00BK5BQT80. Jako funguje to, ale UI je naprostá katastrofa.+**2018-11** jsem si to založil a koupil jsem SPY5. Pak jsem zkusil vybrat, prošlo to. Pak jsem dokoupil IE00BK5BQT80. Jako funguje to, ale UI je naprostá katastrofa.
  
-2021-02: migrace na Interactive Brokers Ireland. Účet pro deposit je německý, možná přidají další pozdějí. Zatím jsem to neřešil a nakupuju jinde. https://​www.lynxbroker.cz/​podpora/​jak-vlozit-penize-na-ucet/:​ „Vklady v CZK jsou posílány do Německa. Vaše banka Vám může naúčtovat poplatek za odchozí zahraniční platbu nebo za využití korespondenční banky. Na otevření účtu pro CZK v ČR pracujeme, bohužel nemáme informace kdy a jestli se tak stane.“+**2021-02:** migrace na Interactive Brokers Ireland. Účet pro deposit je německý, možná přidají další pozdějí. Zatím jsem to neřešil a nakupuju jinde. https://​www.lynxbroker.cz/​podpora/​jak-vlozit-penize-na-ucet/:​ „Vklady v CZK jsou posílány do Německa. Vaše banka Vám může naúčtovat poplatek za odchozí zahraniční platbu nebo za využití korespondenční banky. Na otevření účtu pro CZK v ČR pracujeme, bohužel nemáme informace kdy a jestli se tak stane.“ 
 + 
 +**2021-06:​** Dobrý den, pane Hrachu, 
 + 
 +Bohužel nějaký souhrn pro jednotlivé banky k dispozici nemáme. Z vlastní zkušenosti však mohu říci, že když jsem před několika týdny vkládat CZK na svůj obchodní účet z Airbank, tak jediný poplatek, který jsem zaplatil byla 100 Kč Airbank. 
 +Co se týče výběrů, tak z naší zkušenosti se jako korespondenční banka pro CZK vždy používá ČSOB, která si za tuto transakci účtuje 1 % z transakce, minimálně 300, maximálně 2000 CZK. Pokud chcete minimalizovat bankovní poplatky za převod, můžete využít například výběr v EUR prostřednictvím SEPA platby. Otevření lokálního bankovního účtu v CZK připravujeme a o jeho dostupnosti vás budeme informovat. 
 + 
 +S pozdravem,​ 
 +Jan Bystřický ​
 ==== etoro ==== ==== etoro ====
  
ebroker.txt · Last modified: 2021-06-23 14:32:29 by jenda